Zamknięcie Blox.pl - najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Decyzja o zamknięciu Bloxa nie była łatwa. Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby ułatwić Ci przeniesienie Twojego bloga w nowe miejsce.Przygotowaliśmy mechanizmy, które umożliwią Ci przeniesienie treści bloga na platformę Wordpress oraz przekierowanie ruchu z bloga na nowy adres.Tutaj znajdziesz zbiór najczęściej zadawanych pytań, razem z odpowiedziami.

Jak przenieść bloga w nowe miejsce?

Zobacz nasz poradnik.

Jak zapisać kopie bloga na dysku?

Zobacz nasz poradnik.

Co się stanie, jak nic nie będę robić?

Po 29 kwietnia 2019, Twój blog przestanie być widoczny w internecie. Żaden użytkownik nie będzie mógł przeczytać Twojego bloga.

Czy muszę przenosić bloga?

Nie, nie musisz. Jeśli nie chcesz go przenosić, polecamy zapisanie sobie całej treści bloga na dysku, ot tak na pamiątkę.

Czy naprawdę Blox zniknie?

Tak, 29 kwietnia 2019 Blox przestanie być dostępny i wszystkie blogi z platformy przestaną być dostępne.

Dlaczego zamykacie Bloxa?

W ciągu 15 lat działania Blox.pl internet zmienił się niemal nie do poznania - na znaczeniu zyskały przede wszystkim media społecznościowe, a twórcy internetowi mają teraz do dyspozycji wiele narzędzi pozwalających im na bieżąco dzielić się treściami z internautami - m.in. relacje na Facebooku, Instagramie i Snapchacie czy videoblogi na YouTube. Jednocześnie, od dłuższego czasu obserwujemy coraz mniejsze zainteresowanie platformami blogowymi - w szczególności tymi, które nie oferują możliwości tworzenia serwisów w osobnej domenie. Zdecydowaliśmy się na zamknięcie Blox.pl z uwagi na malejącą popularność tej platformy.

Dlaczego nie wprowadzicie płatnej usługi?

Są inne doskonałe płatne platformy blogowe np. Ghost, nie sądzimy, żebyśmy mogli z nimi konkurować.

Gdzie można przenieść treści?

Możesz pobrać kopie notek w formacie Wordpress. To oznacza, że możesz przenieść bloga na bezpłatną platformę Worpress.com albo samodzielnie na swoim serwerze uruchomić bloga na skrypcie Wordpress.

Jak przenieść szablon do nowego bloga?

Jeśli korzystasz ze standardowego szablonu Bloxa, proponuję użyć standardowych szablonów Wordpressa. Są co najmniej tak dobre, jak Bloxowe ;)
Jeśli korzystasz z samodzielnie utworzonego szablonu, to musisz go samodzielnie przenieść do Wordpressa.

Co się stanie z komentarzami?

Komentarzy nie można eksportować.

Czy szkice też można eksportować?

Szkiców nie można eksportować.

Czy można eksportować zdjęcia? 

Tak. Zdjęcia dodane do bloga za pomocą panelu i pokazujące się w treści notek będą zawarte w zarchiwizowanej kopii bloga.

Do kiedy można ściągnąć treści (kopie bloga)?

Treści będą dostępne do pobrania w serwisie konto.gazeta.pl do 30 listopada 2019.

Jak wyeksportować statystyki?

Statystyk Bloxowych nie można eksportować. Jeśli korzystasz z zewnętrznych statystyk np. Google Analitycs, możesz w nowym miejscu nadal korzystać z tego samego konta i zachować ciągłość statystyk. Szczegóły instalacji kodów znajdziesz w panelu Google Analitycs.

Czy stare adresy blogów będą automatycznie przekierowywały na nowe czy tylko wyświetli się informacja o nowym adresie? czy to już na zawsze czy przez jakiś czas? 

Wyświetli się informacja o nowym adresie bloga. Przygotowaliśmy dla Was specjalny mechanizm pozwalający ustawić tę informację. Jak to zrobić? Zaloguj się na swoje konto gazeta.pl, tutaj. Wejdź w zakładkę "Usługi". W sekcji Blox znajduje się opcja "Ustaw informację o nowym adresie bloga". Po kliknięciu w tę opcję można ustawić nowy adres bloga. Nie zapomnijcie zapisać wprowadzonych zmian, klikając w "Zapisz".

Informacja będzie wyświetlana co najmniej do 30 listopada 2019.

Dzięki temu mechanizmowi na górze bloga pojawi się informacja, że blog przeniósł się w nowe miejsce, oraz będzie podany jego nowy adres.

Jeśli masz dodatkowe pytanie, proszę napisz na adres blox@agora.pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.